SrovnejPůjčku.cz

Česká spořitelna, a.s. - půjčka

O SPOLEČNOSTI

Je to banka s nejdelší tradicí na českém trhu. Své služby tak poskytuje jednotlivcům, malým a středním podnikům, městům a obcím. Financuje však i velké korporace a poskytuje služby v oblasti finančních trhů. Mnohé z produktů a služeb jsou jedničkami na českém trhu. Od roku 2000 je součástí silné středoevropské Skupiny Erste. 

Vznik České spořitelny se datuje k roku 1823, kdy začala postupně fungovat jako záložna. Tehdy se jmenovala Spořitelna česká. 

1.února 1992 se stala akciovou společností a změnila svůj název na Česká spořitelna, a.s. 

V soutěži Zlatá koruna získala Česká spořitelna také stříbrnou medaili za projekt zaměřený na finanční vzdělávání dětí Abeceda peněz. 

Dvojité ocenění získala Česká spořitelna od společnosti Mastercard také za absolutní nárůst objemu na vydaných komerčních kartách (Commercial Card Issuer 2018) a za největší absolutní nárůst objemu na vydaných prémiových kartách (Premium Card Issuer 2018) 

Privátní bankovnictví Erste Private Banking bylo potřetí za sebou označené britským ekonomickým časopisem The World Finance jako nejlepší privátní bankovnictví v České republice. 

Česká spořitelna se ze všech domácích bank nejvíce podílí na financování českého státu. Ocenění získala od Ministerstva financí a Generálního finančního ředitelství.