SrovnejPůjčku.cz

Benxy s.r.o.

O SPOLEČNOSTI

Zonky.cz je unikátní česká peer-to-peer (P2P) služba, která spojuje lidi, kteří chtějí nejvýhodnější půjčku na trhu s lidmi, kteří chtějí chytře zhodnotit své úspory. Díky tomu, že Zonky funguje online, zařídíte půjčku levněji než v klasické bance a nemusíte nikam chodit. Vše zařídíte online do pár minut a peníze na účtě můžete mít už za 5 minut. Nepotřebujete žádného ručitele, nemusíte se bát skrytých poplatků a kdykoliv můžete půjčku splatit předčasně zdarma. Stejně jednoduše můžete pomocí počítače nebo telefonu své peníze investovat se solidním výnosem. Celá služba funguje naprosto anonymně a pod dohledem České národní banky. Zonky patří do finanční skupiny PPF a lidé si už zde půjčili více než 4,5 miliardy korun. 

Zatímco za první rok fungování si lidé přes Zonky navzájem vypůjčili 600 miliónů korun, na konci roku 2017 tato cifra vzrostla již na 2 miliardy korun. O půjčky se do konce roku 2017 postaralo 16070 investorů. Peer-2-peer (P2P) je metoda financování půjčky, která jednotlivcům umožňuje půjčit si (či naopak do půjčky investovat) peníze, aniž by k tomu potřebovali výpomoc finanční instituce - nejčastěji banky - jako prostředníka.

Projekt Zonky, za kterým stojí PPF, vznikl v České republice v červnu roku 2015. Hlavním investorem projektu je nizozemský inovační fond Home Credit Lab N.V, dceřiná firma Home Creditu, který patří do skupiny PPF.

Až do dubna roku 2017 Zonky spravovali na základě správcovské smlouvy start-upový inkubátor Creativ Dock v čele s Lucií Tvarůžkovou. CreativDock v dubnu předal správu skupině Home Credit. Spolu s tím se změnil také šéf projektu, Lucii Tvarůžkovou nahradil Pavel Novák.