Stane se to mnohým z nás. Z ničeho nic Vám přestane fungovat počítač, lednička, pračka, auto, kotel, … takových věcí je mnoho. V dnešní době není jednoduché si vytvořit dostatečnou finanční rezervu, abyste pokryli případné nečekané vyšší náklady spojené s životem. Pokud se nemůžete z jakéhokoliv důvodu obrátit na svoji banku, může pro Vás být řešením nebankovní půjčka.

Kde se dá o takovou půjčku zažádat?

  • Můžete si najít konkrétního nebankovního poskytovatele spotřebitelských úvěrů a požádat přímo u něj

Každý nebankovní poskytovatel hodnotí bonitu klienta (bonita – vyjadřuje ekonomickou důvěryhodnost klienta – schopnost dostát svých závazků při splácení úvěru). Může se tedy stát, že si u takového poskytovatele požádáte o půjčku, ale nebude Vám schválen. V tom případě musíte hledat dál a opakovaně žádat u jiného poskytovatele.

Srovnávače půjček Vám nabízí skvělou možnost vybrat si z ověřených a hlavně licencovaných nebankovních poskytovatelů. Základní informace o produktech se dozvíte už na stránkách srovnávače. Zde máte i možnost přímo navštívit web daného poskytovatele a případně si zjistit další informace.

Pokud se dostanete na inzertní finanční web, dávejte si pozor na následující:

  • Poplatky předem za vyřízení úvěru jsou podvod – žádný seriózní poskytovatel nebo zprostředkovatel půjčky po Vás nebude chtít žádné peníze dopředu za cestu, náklady spojené s vyřízením úvěru, a další. To je první známka toho, že něco není v pořádku, protože se případné poplatky zpracování úvěru odečítají až od poskytnuté částky popř. až po vyplacení úvěru.

  • Seriózní poskytovatel nebo zprostředkovatel by se Vám měl bez problému identifikovat – tedy kdo je, pro jakou společnost pracuje a prokázat se způsobilostí k poskytování úvěrů – certifikátem o provedené zkoušce v souladu s ČNB

  • Pokud má inzerát uvedenou pouze kontaktní adresu: @seznam.cz, @gmail.cz, apod. bez telefonního čísla nebo webové adresy a dalších informací o tom, jakého poskytovatele zastupuje, nejedná se o seriózní nabídku

  • Pozor i na zahraniční SPAM příspěvky, které se Vás pokoušejí jen obrat. Takový příspěvek je většinou nesrozumitelný, psaný lámanou češtinou s nabídkou nesmyslných částek jako 5 000 000 EUR apod.

Buďte obezřetní při shánění nebankovních půjček. I když na půjčku spěcháte a potřebujete ji co nejdříve, je dobré se na nabídky soustředit a vybrat si pro Vás tu opravdu nejvýhodnější.Přečteno: 2252x

Další články