SrovnejPůjčku.cz

Ferratum Czech s.r.o. - půjčka

O SPOLEČNOSTI

Skupina Ferratum Group byla v roce 2005 první společností, která začala v Evropě poskytovat mobilní mikropůjčky. Nyní ji najdete ve 24 zemích světa, kde pomohli více než 2 milionům klientů a zaměstnává stovky finančních specialistů.

Ferratum Bank p.l.c. je dceřinou společností Ferratum Group, která získala bankovní licenci od Malta Financial  Services Authority.

Ferratum založil v roce 2005 Jorma Jokela, již v předchozím roce měl však připravenou první aplikaci na poskytování sms půjček. Jormu inspiroval bangladéšský nositel Nobelovy ceny za mír Prof. Muhammad Yunus, který prestižní ocenění (za úsilí stimulovat ekonomický a sociální růst) získal za poskytování mikropůjček chudým podnikatelům, kteří nedostali úvěr na rozjezd podnikání od bank.

Ferratum nebyla Jokelova první firma, již předtím měl úspěšnou HR agenturu, kterou v roce 2004 prodal a hledal další podnikání. A tím se stalo poskytování krátkodobých půjček.

A Ferratum se stalo první institucí, která začala v Evropě mikropůjčky nabízet. Do České republiky se Ferratum dostalo v roce 2007.