SrovnejPůjčku.cz

ESSOX s.r.o. - půjčka

O SPOLEČNOSTI

Společnost ESSOX s.r.o. vznikla v roce 1993 jako poskytovatel spotřebitelského financování a leasingu. Za nejvýznamnější událost v její historii lze bezesporu považovat vstup do finanční skupiny Komerční banky a Société Générale, ke kterému došlo o deset let později, v roce 2003. Dnes společnost patří mezi nejvýznamnější poskytovatele nebankovních finančních služeb v celé České republice.

K další významné události došlo 1. července 2016, kdy se společnost ESSOX s.r.o. stala stoprocentním vlastníkem společností PSA FINANCE ČESKÁ REPUBLIKA, s.r.o a PSA FINANCE SLOVAKIA, s.r.o. a přidala tak do svého portfolia zajímavé produkty v oblasti značkového financování automobilů. 

Od 1. ledna 2018 se stala společnost PSA FINANCE ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o. součástí své mateřské společnosti ESSOX s.r.o., čímž zanikla bez likvidace. Financování koncových zákazníků a dealerů automobilových značek Peugeot, Citroën a DS pod stávajícími obchodními značkami CITROËN FINANCIAL SERVICES a PEUGEOT FINANCE však zůstalo mezi klíčovými produkty i nadále.

V roce 1999 se společnost ESSOX podílela na založení sdružení SOLUS, jehož cílem je přispívat k prevenci proti předlužování v rámci tzv. odpovědného úvěrování. Je členem České leasingové a finanční asociace, patří mezi uživatele Nebankovního (NRKI) i Bankovního (BRKI) registru klientských informací a je členem Asociace pro elektronickou komerci.

Společnost ESSOX s.r.o. je vlastněna z 50,9 % Komerční bankou a ze 49,1 % Société Générale Consumer Finance. Základní jmění společnosti činí 2 288 086 000 Kč. Je členem Finanční skupiny Société Générale Group a Finanční skupiny Komerční banky, a.s.